Hakkımızda

2008 yılında Efesan Grup bünyesine dahil olan EfesanPort Limanı, bulunduğu bölgedeki büyük sanayi ve ticari kuruluşlara, ayrıca ana arterlere olan yakınlığı nedeniyle ulaşım açısından avantajlı ve tercih edilen bir konumdadır.

Lojistik açıdan değerlendirildiğinde, Türkiye’nin sanayi ve ticari hayatı için önemli bir konum olan Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan EfesanPort’un liman sahası ve arka sahasının toplam alanı 155.000 m2 ’dir.

D-100 (E-5) Karayolu’na 1 km, TEM Otoyolu’na 2 km uzaklıkta yer alan EfesanPort Limanı, ülke sanayi ve ticaretinin kalbi konumundaki İstanbul’a 55 km, Kocaeli’ne 40 km uzaklıkta yer almaktadır. EfesanPort konumunun getirdiği avantajlara ek olarak modern iş makineleri, ekipmanları ve uzman kadrosuyla her türlü genel yüke, dökme kuru yüke, proje yüküne ve Ro-Ro gemilerine elleçleme hizmeti vermektedir. Ro-Ro gemileriyle gelen araçlara hizmet veren Efesanport Lojistik Merkezi’nin A Bloğuna ek olarak, yine Ro-Ro gemilerinden tahliye edilecek veya bu gemilere yüklenecek araçlar ile genel yüklere hizmet verecek B Blok yatırımına başlanmıştır.

Toplam 228.000 m2 açık ve kapalı alan olarak inşa edilecek ve yakın zamanda devreye girecek olan bu merkez; bir bölümü katlı araç depolama alanı, bir bölümü de raflı lojistik depo olarak kullanılmak üzere gümrüklü alanlar olarak tasarlanmıştır. EfesanPort, 2008 yılından itibaren altyapı yenileme, hizmet alanlarının geliştirilmesi ve sürdürülebilmesi çalışmalarına kurumsal bir anlayışla devam etmektedir.

Bu çalışmalardan hareketle yapımı devam eden intermodal özellikli, Efesan Lojistik Merkezi’ni, lojistik firmalarının, üreticilerin, otomobil ve her türlü eşya ithal ve ihraç eden, depolayan firmaların hizmetine sunmaya hazırlanmaktadır. İthalat ve ihracat rejimine tabi ve kabotajda olmak üzere, Yılda 2.500.000 ton dökme yük, genel yük ve proje yükleri elleçleme kapasitesine sahip EFESANPORT, ayrıca yılda 300.000 adet araç elleçleme kapasitesine sahiptir.

ONLINE ISLEMLER